} google.maps.event.addDomListener(window, "load", initialize);

Proqin

Česká republika
BENIAMINO
Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Extra brut
140,00
Nejmenší na světě!
MATTHIAS
Pinot - Chardonnay sekt Brut
420,00
STEPHANUS
Riesling sekt Extra brut
428,00
DOMINIQUE
Chardonnay Blanc de Blancs Extra brut
470,00
VERONIQUE
Neročníkové cuvée Neuburg, Ryzlink vlašský, Muller Thurgau, suché
225,00
PETRONILLA
Neročníkové cuvée Muškát moravský, polosladké
225,00
ROSA MARIA
Pinot noir, Brut nature
428,00
TIP
BENEDICTUS
Tramín červený, polosuché
480,00
Papež
Proqin MAGNUM
Ryzlink vlašský, Ryzlink rýnský, Extra brut
899,00
Největší

Prohlédněte si další víno z oblastí

PROQIN se specializuje na produkci šumivých vín, která vyrábí ručně tradiční metodou kvašením v lahvi, a to nejméně po dobu 12 a více měsíců. Otevíráním sektů se velmi úspěšně zabývá mladší bratr Kamil Prokeš, který je trojnásobným mistrem ČR v sabráži, neboli sekání sektů šavlí či jiným kuriózním předmětem – podkovou, krojovou botou, skleničkou či dokonce golfovou holí. Tato aktivita bývá vždy vítanou atrakcí jak na večírcích, tak přímo u nás ve vinném sklípku.

Ve své práci PROQIN respektuje a dále rozvíjí tradici moravských vinařů. V produkci tichých vín přináší nové způsoby výroby a zrání. Rod Prokešů ve Velkých Němčicích i Němčičkách vyrábí víno již po několik generací. Vinařský osud rodiny odstartovala nešťastná náhoda, kdy se roku 1958 prastrýc František utopil ve víně. Nyní jim to tedy zase víno musí vracet v pozitivním směru. Vinařství bylo založeno v roce 2007. Otec František Prokeš i dva synové, Martin a Kamil, úspěšně v minulosti pracovali pro jiné vinaře, ale rozhodli se spojit své vzdělání, um a praxi v rodinné firmě, kde sice nemají technologie za stovky milionů, zato PROQIN nenajdete v obyčejných supermarketech. Vína jsou vyráběna v limitovaných šaržích pro malý okruh spokojených zákazníků.

Z významných ocenění rádi uvádíme titul bronzového Vinaře roku 2012 a 2013, AWC Vienna, Král vín, Gran Prix Vinex, San Francisco International Wine Competion. Na podzim 2013 se Matthias, Pinot-chardonnay klasický sekt, stal šampionem světové soutěže šumivých vín na Krymu. Naše vína byla také zařazena do Salonu vín České republiky.